MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ - 27 Kasım 2014 PERŞEMBE / Sayı : 29188

Gümrük ve Ticaret Bakanlığından:

MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ

 

Muhasebe ve Finansman Alanı
Finans ile Muhasebenin

Muhasebe ve Finansman Alanı

ALANIN MEVCUT DURUMU VE GELECEĞİ


Türkiye uzun süredir iş gücünün niteliğini yükseltmek ve ekonominin tüm sektörlerinde istihdam imkânlarını artırabilmek için mesleki eğitim sistemini geliştirmeye çalışmaktadır. Bu çaba Türkiye?nin dünyanın önde gelen ekonomileri arasında rekabet edebilirliği ve Avrupa Birliğine giriş sürecinde daha da anlamlı hâle gelmektedir. Ülkemiz ekonomisi açısından çok önemli olan bu sektöre kalifiye eleman yetiştiren mesleki eğitim sistemine yeni bir anlayış getirecektir.
Ülkemizde, muhasebecilik yasalarla düzenlenmiş bir meslektir. Muhasebe ile ilgili ilk kanunumuz Mustafa Kemal ATATÜRK zamanında çıkartılmış olan 26.05.1927 tarih ve 1050 Sayılı Muhasebe-i Umumiye Kanunudur. 3568 sayılı 01.06.1989 tarihli Serbest Muhasebecilik, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik kanunun ise bu unvanlara meslek içerisinde kademelendirme getirmiştir.

Mikro V15 Veritaban Onarım

Bu yöntem ile (disk arızası gibi) herhangi bir sebeple bozulan veritabanlarınızı onarmanız mümkün olabilicektir. Öncelikle belirtmek gerekiyorki bu yöntemi uygulamanız onarımın başarılı olacağını garanti etmez. Aşağıdaki tarif edilen işlemi yaptıktan sonra, halen veritabını hatası devam ediyorsa, konu hakkında uzmanlaşmış birinden destek almanızda fayda var.

 

Logo Kısayol Tuşları
Logo Kısayol Tuşları

Logo Kısayol Tuşları

Logo Start, Go Plus, GO 3, Tiger 3, Tiger Enterprise programlarını kısayollar ile daha pratik bir şekilde kullanın.

Oki ML 1120
Oki ML 1120

OKI ML1120/1190 Modellerinde Türkçeleştirme Ayarı

İlk Kurulum Ayarları (Türkçeleştirme)

Menü Moduna geçmek için yazıcınıza kağıt takın, yazıcının elektriği kapalıyken paneldeki SEL tuşuna basılı tutarak ön sol taraftaki elektrik anahtarını açık duruma getirin. Yazıcı hazıra geçtiğinde SEL'den elinizi çekebilirsiniz. SEL lambası yanıp sönecektir.

 

Abone Ol