Ters harfler de dahil klavyeden yazamayacağınız özel simge ve karakterler
Ters harfler de dahil klavyeden yazamayacağınız özel simge ve karakterler

Ters harfler de dahil klavyeden yazamayacağınız özel simge ve karakterler

Sıradan ve tekdüzelikten kurtulmak mümkün. Kullanıcı adınızda veya çeşitli yerlerde özel karakterler kullanmak istiyorsanız doğru yere geldiniz. Aşağıdaki listeden beğendiğiniz karakterleri seçin, sonra kopyalayın. Bu özel karakterler Instagram biyografinize ve bu karakterleri destekleyen diğer yerlere yapıştırmanız mümkün. Pek çok insan Twitter hesapları ve diğer birkaç sosyal ağ için şık bir ad oluşturmada bu karakterleri kullanılmakta. Özel karakter kullanmak öne çıkmanıza yardımcı olur.

dosya uzantıları
dosya uzantıları

Bilgisayar dosya uzantıları ve anlamları

Bilgisayarlarda karşımıza çıkan birçok farklı dosya formatı bulunuyor. Dosya türlerini anlamak için uzantılarına dikkat etmemiz gerekiyor. Daha önce açtığınız dosyaların uzantılarına ve türlerine dikkat etmemiş olabilirsiniz. Ancak aslında her dosyanın kendine özel bir uzantısı bulunuyor.

Bu uzantı sayesinde dosyanın türü de anlaşılabiliyor. Ayrıca uzantılar sayesinde dosyayı hangi programlarla açabileceğinizi de anlayabiliyorsunuz. Kısacası, dosya uzantıları aslında sık sık karşımıza çıkıyor. Ancak çoğu zaman dosyaların uzantıların ve hangi tür olduklarına dikkat bile etmiyoruz.

 

 

Mac OS X Kısayolları
Mac OS X Kısayolları

Mac OS X Kısayolları

Mac OS X'de hayatımızı kolaylaştıran bir çok kısa yol bulunmaktadır. Bu kısa yolların içinde bazıları gerçekten sürekli kullandığımız ve OS X'de işimizi oldukça kolaylaştıran kısa yollardır. Mac OS X işletim sisteminde kullanılan kısa yollar ve tuşlar Windows’tan biraz farklı olduğu için ilk defa Mac kullananlar doğal olarak en çok kullandıkları kısa yolların Mac'de nasıl yapılabildiğini bilmiyorlar. Mac OS X'de CMD (Command), Alt (Option) ve Kontrol (Kntrl) olmak üzere 3 adet tuş bulunmaktadır.

 

Windows 11 kısayol tuşları vaktinin çoğunu bilgisayar başında geçirenlerin işlerini kolaylaştırıyor.

Windows 11’de işlerinizi hızlandıracak 73 kısayol tuşu.

Windows 11 ile tanıştıysanız, klavye kısayolları ile de mutlaka tanışmışsınızdır! Microsoft’un son çıkardığı işletim sistemi olan Windows 11, alışık olduğumuz birçok Windows özelliğinden farklı olduğu için kullanıcıların hala alışmakta olduğu yepyeni bir dünya! Yeni özelliklerinin yanı sıra, birçok yeni klavye kısayolu ile birlikte gelen Windows 11 hakkında her gün yeni bilgiler öğreniyoruz.
 

Abone Ol