Türkiye'deki muhasebe yazılımları
Türkiye'deki muhasebe yazılımları

Türkiye'deki muhasebe yazılımları

MUHASEBE PROGRAMI

Muhasebe işlerini bilgisayarla yapabilmek için de muhasebe programına ihtiyaç duyulmaktadır. Büyük şirketler, şirket grupları ihtiyaç duydukları programları, programcılara yazdırabilir.

Program yazılımı büyük para ve emek ister. Bir çok şirket bu maliyeti göze alamaz. Paket program, bir sektördeki çok sayıda işletmenin kullanabileceği yapıda hazırlanmış programdır. Maliyeti özel yazılan programlara göre daha ucuzdur. Muhasebe paket programları da muhasebe işlerinin bilgisayarla yapılmasını sağlar.

 

  • Haber Kaynağı: Pandera X
Finans ile Muhasebenin

Finans ile Muhasebenin Farkı

Finansal Karar Almanın Yöneticiler İçin Önemi

Liseden mezun oldunuz, meslek olarak muhasebe ya da finansı seçmek istiyor olabilirsiniz. Ya da kariyerinizi muhasebe ve finans alanında devam ettirmek de istiyor olabilirsiniz. İki alan birbirinden tamamen ayrı değildir ama bilmeye değer önemli farklılıkları vardır.
 
  • Haber Kaynağı: medium.com

1 Ocak 2023'te hangi mükellef grupları e-Defter uygulamasına zorunlu geçecek?

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından, e-Belge uygulamalarının kapsamının genişletilmesine yönelik 22 Ocak 2022 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan 535 Sıra Nolu VUK Genel Tebliği doğrultusunda, mükelleflerin e-Defter uygulamasına zorunlu geçişi için zaman daralıyor.

  • Haber Kaynağı: Vergi Teknolojileri
Kredi kartı aidatı için müzakere şartı
Kredi kartı aidatı için müzakere şartı

Kredi kartı aidatı için müzakere şartı

Kredi kartı aidatına karşı Tüketici Mahkemesine açılan davada emsal karar çıktı. Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren mahkeme kararıyla bundan böyle kart aidatında tüketiciyle müzakere şartı aranacak.

  • Haber Kaynağı: Pandera X

Top 5 Muhasebe Yazılımı

Türkiye’de En Çok Kullanılan Muhasebe Yazılımları
Türkiye’de kullanım amacınıza, işinizin büyüklüğüne ve kullanım şeklinize bağlı olarak tercih edebileceğiniz birçok muhasebe programı var. Bu yazımızda Türkiye’de en çok kullanılan muhasebe programlarını ve tercih edilme sebeplerini sizler için ele aldık. Yazımızda bu muhasebe yazılımları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Siz de muhasebe yazılımı tercihinizi yapmadan önce mutlaka yazımızı okumalısınız

 

  • Haber Kaynağı: Mavvo Bilişim ve Bilgi Sistemleri

Abone Ol