Gmail veya Outlook Yerine Kullanabileceğiniz 5 Mail Uygulaması
Gmail veya Outlook Yerine Kullanabileceğiniz 5 Mail Uygulaması

Gmail veya Outlook Yerine Kullanabileceğiniz 5 Mail Uygulaması

Gmail ve Outlook, birçok kişinin e-posta uygulaması olarak kullandığı popüler mail istemcileridir. Ancak yaygın olarak kullanılıyor olmaları, mevcut en iyi seçenek oldukları anlamına gelmez. Farklı bir şey denemek ve yeni e-posta deneyimleri keşfetmek ilginizi çekiyorsa dikkate almanız gereken birkaç alternatif mail istemcisi önerisinde bulunacağız.

Önereceğimiz bu alternatif mail istemcileri, benzersiz özellikler sunarak e-postalarınızı yönetmenizde kolaylık sağlıyor. Her birinin kendine özgü öne çıkan özelliği olmasına rağmen tamamının postalarınızı etkili bir şekilde yönetme konusunda mükemmel olduğunu söyleyebilirim. Bu alternatifleri deneyerek e-posta yönetimi deneyiminizi geliştirmenin yeni yollarını keşfedebilir ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı bulabilirsiniz.

 

Spark Mail + AI

 

 
Spark Mail, hem Mac hem de Windows bilgisayarlarda çalışan bir mail uygulamasıdır. E-postalarınızı yönetmeyi kolaylaştıracak birçok kullanışlı özelliğe sahiptir. Spark Mail ile e-postalarınızı daha sonra kullanmak üzere bir kenara bırakarak, önemli kişilerden gelen mailleri vurgulayarak, aynı kişiden gelen mailleri gruplandırarak ve istenmeyen gönderenleri engelleyerek gelen kutunuzu düzenleyebiliyorsunuz.

E-postaları yeniden yazmanıza yardımcı olabilecek bir yapay zeka asistanı bile var. Spark ayrıca haber bültenlerini ve bildirimleri ana gelen kutunuzdan otomatik olarak ayırıyor, böylece gelen kutunuz karmaşıklaşmıyor. Spark Mail e-postalarınızla uğraşmayı çok daha keyifli hale getirebilecek akıllı özelliklere sahip çok yönlü bir mail istemcisidir. Gmail ve Outlook gibi popüler e-posta hizmetlerine harika bir alternatif olduğunu düşünüyoruz.

Airmail

 

 Airmail1

 
Mail istemcilerini değiştirmek gözünüzü korkutuyor olabilir ancak bu konuda işinizi oldukça kolaylaştıran Airmail ile tanışın. Airmail’in güçlü noktalarından biri, daha önce hiç kullanmamış olsanız bile kendinizi anında evinizde hissetmenize neden olacak tanıdık tasarımıdır. Kullanıcı dostu bir tasarım sunan ve yeni olsa bile herkesin kullanımını kolaylaştıran bir mail istemcisidir.

Öne çıkan özelliklerinden biri farklı hesaplardaki tüm e-postalarınızı tek bir yerde görüntüleyen “unified inbox” adlı birleşik gelen kutusu olabilir. Bu kutu sayesinde birden fazla e-posta hesabı arasında geçiş yapma ihtiyacınızı ortadan kaldırıyor. Ayrıca e-postaları daha sonra gönderilmek üzere planlamanıza ve yeni postaları size daha uygun bir zamanda hatırlatmak için bunları ertelemenize olanak tanıyor.

Airmail, Apple Vision Pro ile uyumludur. Bu sayede karma gerçeklik başlığını kullanarak e-postalarınızı güncel bir şekilde takip edebilirsiniz. MacOS, iOS, iPadOS ve watchOS gibi çeşitli Apple platformlarında da mevcuttur. Ancak Windows veya Android kullanıcıları için faaliyet göstermiyorlar. Apple kullanıcısıysanız Airmail’in e-postalarınızı etkili bir şekilde yönetmek için mükemmel bir seçim olduğunu söyleyebiliriz.

Proton Mail

 

Proton Mail

 

Geçtiğimiz birkaç yılda gizliliğimizi korumanın hayati derecede önem arz ettiğini gördük. Proton Mail tam da bunu yapmanıza yardımcı olan bir e-posta hizmetidir. Gmail ve Outlook gibi diğer sağlayıcıların aksine verilerinizi satmak veya etkinliklerinizi izlemek için mesajlarınızı taramaz. Ayrıca size sinir bozucu reklamlar da göstermez.

Proton Mail, gizliliğinizi sağlamak için ek özellikler sunar. Örneğin, kendinizi bülten posta listelerinden kolayca çıkarmanızı sağlayan tek tıkla abonelikten çıkma özelliği bulunuyor. Ayrıca spam olarak kullanılmasını önlemek için e-posta adresinizi de gizleyebiliyorsunuz. Üstelik gönderilen e-postayı geri alma, planlanma ve erteleme gibi yararlı araçlara sahip olan Proton Mail, gizliliğinize değer veriyorsanız ve postalarınızın güvenli kalmasını sağlamak istiyorsanız müthiş bir seçimdir.

Edison Mail

 

Proton Mail

 

Edison Mail üzerine çok fazla düşünülerek ve dikkate alınarak tasarlanmış bir e-posta uygulaması olduğunu düşünüyorum. E-postalarınızı daha kolay ve verimli yönetmenizi sağlayacak çeşitli özellikler sunuyor. Uygulamayı ilk açtığınızda kullanıcı dostu bir arayüze sahip olduğunu fark edeceksiniz. Örneğin, bir e-postanın üzerine geldiğinizde küçük bir açılır pencere belirerek, e-postayı açmanıza gerek kalmadan taşıma, silme veya seçme gibi işlemleri gerçekleştirmenize olanak tanıyor.

O kadar çok özelleştirme sunuyor ki e-postalarınızı içeriklerine göre otomatik olarak farklı sekmelerde düzenleyebiliyorsunuz. Örneğin faturalar, paket takip bilgileri ve biletler ayrı sekmelerde sıralanıyor. Gelen kutunuzun tamamını aramanıza gerek kalmadan belirli türdeki e-postaları hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı oluyor. Edison Mail’in öne çıkan özelliklerinden biri, doğal dil sorgularını anlama yeteneğidir. Bu da e-postalarınızdaki belirli öğeleri aramayı çok daha kolay ve daha az kafa karıştırıcı hale getirir.

Bir e-postayı sola kaydırdığınızda ne olacağını değiştirme özgürlüğüne sahipsiniz. Bu düzeyde bir kontrol diğer e-posta uygulamalarında yaygın olarak bulunmaz ve uygulamayı tercihlerinize ve çalışma tarzınıza göre kişiselleştirmenize olanak tanır. Genel olarak Edison Mail, e-posta yönetimini kolaylaştırmak ve zamandan tasarruf etmek için tasarlanmış diyebiliriz. İyi düşünülmüş özellikleri ve kişiselleştirme seçenekleri, onu e-postalarınızı verimli bir şekilde yönetmek için güçlü bir araç haline getiriyor.

Hey

 

 Hey

Hey diğerlerinden oldukça farklı çalışan bir mail istemcisi çünkü kendisini öne çıkaran bazı benzersiz özelliklere sahiptir. Hey’de gelen kutusu yerine yalnızca izin verdiğiniz gönderenlerden gelen önemli iletiler için “Imbox” adı verilen bir kutu vardır. Tahmin edeceğiniz üzere Imbox’ın açılımı “Important Message Box” yani “Önemli Mesajlar Kutusu” anlamındaki bu kutudan bir göndereni reddederseniz, o kişiden bir daha e-posta almıyorsunuz.

Ayrıca alışkanlık takibi ve hatırlatıcı gibi özelliklere sahip yerleşik bir takvime de sahiptir. Konsantre olmanıza yardımcı olacak bir odaklama modu da bulunuyor. İlginç bir diğer özellik ise maillere kişisel notlar ekleyebilmesidir. Birden fazla e-posta zincirini tek bir başlık altında birleştirerek diyalogu takip etmeyi kolaylaştırıyor. Ayrıca birden fazla gönderene aynı yanıtı verebilirsiniz. Ancak mevcut mail hesaplarınızı Hey’e aktaramayacağınızı, dolayısıyla yeni bir başlangıç ​​yapmanız gerektiğini unutmayın. Yenilikçi fikirleri bulunan bu istemci bizce denemeye değer.

 

 

 

  • Haber Kaynağı: Technopat

İlgili Makaleler

Abone Ol