MessageMe
MessageMe

Yahoo MessageMe Veda Ediyor!

Anlık mesajlaşma programı MessageMe artık Yahoo'nun. 8 kişilik MessageMe ekibi ise satın alımla beraber Yahoo'ya katılacak ve uygulama kapatılacak.

 


Son yıllarda oldukça popülerleşen anlık mesajlaşma büyük bilişim firmalarının ilgisini çekmeye devam ediyor. Günümüzün en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın Facebook tarafından satın alınmasından sonra, Yahoo'da MessegeMe'yi satın aldığını duyurdu.

Satın alım ile ilgili her hangi bir detay verilmezken, kulislerde konuşulanlara göre 'iki haneli milyon dolar' seviyesinde miktarlar ile satın alım gerçekleştirildi. Satın alım sonrasında ise 8 kişilik MessageMe ekibi Yahoo'ya katılacak.
Shiftdelete'in haberine göre, MessegeMe'nin resmi blog sayfasından geldi. Yapılan açıklamada, uygulamanın 7 Kasım 2014 itibariyle kapatılacağı ve kullanıcıların mesajlarını yedeklemeleri gerektiği konusunda uyarıda bulunuldu.

Bu tarihten sonra ise uygulama ile ilgili tüm bilgilerin ve mesajların silineceğinin bilgisi verildi.

 

Uygulamanın kapanmasına sebep olarak ise Yahoo'nun kullanıcılarına yönelik yeni bir servis hazırladığı gösterildi. Görünen o ki Yahoo bu satın alım sonrası WhatsApp'ı bünyesine katan Facebook ile büyük bir yarışa girmeye hazırlanıyor.

  • Haber Kaynağı: Pandera X

İlgili Makaleler

Abone Ol